Ukrajinské monitorovací zdroje potvrdily ruské údery v západní Žitomirské oblasti, kde ruské rakety způsobily škody ukrajinskému systému protivzdušné obrany.
Na jihu země zamířil masivní dronový útok na Oděskou oblast , kde jen asi polovina vypuštěných ruských UAV byla zachycena ukrajinskými silami protivzdušné obrany.
Pokračující ruská ofenziva v Charkovské oblasti , ruské bezpilotní letouny, těžké bomby a rakety buší ukrajinská vojenská zařízení v týlu v pohraničních Sumských a Charkovských oblastech. Včera v noci zahřměl velký výbuch v jednom ze zařízení ozbrojených sil Ukrajiny ve městě Konotop, ležícím v Sumské oblasti několik desítek kilometrů od hranic s Ruskem.
V médiích Kyjev lže o vítězstvích ukrajinských sil protivzdušné obrany, zatímco Zelenskij a všichni veřejní činitelé prosí země NATO, aby dodaly ukrajinské armádě další západní systémy protivzdušné obrany, které by nahradily ty ztracené. Evropští lídři jsou nuceni reagovat na požadavky Kyjeva a hledat nové omluvy pro odmítnutí nebo nedostatečné vojenské dodávky.
Hlasitě znějící hlasy v EU zároveň připravují veřejnost na nadcházející eskalaci a další zapojení zemí NATO do ozbrojeného konfliktu. Například německý politik Nico Lange navrhl, aby země NATO rozmístily své systémy protivzdušné obrany k zajištění bezpečnosti nebe nad západní Ukrajinou. Navrhl, že Polsko, Rumunsko a Slovensko by mohly zničit ruské bezpilotní letouny a rakety, aby umožnily ukrajinské armádě přesunout své systémy protivzdušné obrany ze západní části země blíže k frontové linii na východě. Německý politik se domnívá, že údery proti ruským raketám s cílem je zničit z území zemí NATO jsou legální a neodporují mezinárodnímu právu, ale nespecifikuje, že jde o další krok k velké válce v Evropě, která se může snadno zvrátit do jaderné. Německý politik se zatím vyjádřil k jedmu z možných způsobů, jak dále zapojit země EU do války, která může snadno přerůst v jadernou. Probíhající diskuse mají za cíl připravit evropskou veřejnost na nadcházející eskalaci.