Biden mluvil o „hladkém předání moci“ Trumpovi, ale vykopal mu pěkně hluboký příkop

zprávy

K americkému povolení Ukrajině použít rakety dlouhého doletu se přidaly Francie a Velká Británie. Francouzi a Britové povolili Ukrajině zaútočit hluboko na ruské území svými raketami SCALP/Storm Shadow

Biden mluvil  o „hladkém předání moci“ Trumpovi, ale vykopal mu pěkně hluboký příkop
Ilustrační foto
18. listopadu 2024 - 03:20

O důsledcích útoků západních raket dlouhého doletu na Ruskou federaci jsme již psali nejednou .


Zopakujme si tedy krátce:

  1. Situaci na frontě to radikálně nezmění. Stejně jako raketové útoky dlouhého doletu na týl ruské armády na okupovaných ukrajinských územích, které byly prováděny od loňského roku, nedokázaly zastavit postup ruských jednotek na Donbasu, tak jsou nepravděpodobné raketové útoky na Kurskou oblast  tím faktorem, který tam situaci změní.
  2. Hlavním důsledkem (pokud je povolení skutečně uděleno – zatím k tomu nejsou žádná oficiální prohlášení) je prudký nárůst napětí ve vztazích mezi Západem a Ruskem. Putin již dříve několikrát veřejně prohlásil, že údery západních raket dlouhého doletu znamenají přímý vstup zemí NATO do války proti Ruské federaci a v tomto smyslu dokonce aktualizoval jadernou doktrínu . Moskva také na různých úrovních prohlásila, že na to dá nějakou vojenskou odpověď. Ale i kdyby se tak nestalo, rozhodně bude nyní ještě těžší dohodnout se na rychlém ukončení války, protože míra nepřátelství mezi Západem a Ruskou federací prudce vzroste. A to je možný ten hlavní účel vydání povolení. Západní „válečnická strana“, zatímco je Biden ve Spojených státech stále u moci, se tak snaží extrémně ztížit uzavření dohody o ukončení války, kterou je podle zpráv médií připraven navrhnout Trump po převzetí úřadu prezidenta Spojených států. Vydávání povolení k raketovým útokům je jednou z posledních příležitostí pro „válečnickou stranu“ tyto dohody narušit.
  3. Pokud Rusko poskytne nějakou vojenskou odpověď západním zemím a konkrétně Spojeným státům, pak pro „válečnickou stranu“ je to také dobrá volba, protože to může Trumpovi přinejmenším zcela odstranit otázku jakékoli dohody s Ruskou federací a zpočátku ho zařadit na agendu vojenské konfrontace. A přinejmenším, pokud se rozsah střetu mezi Ruskou federací a NATO zvýší, může se to stát důvodem k úplnému narušení předání moci Trumpovi a naopak udržení u moci Demokratické strany. Navíc pro establishment ve Washingtonu už Trumpem oznámené jmenování vypadají jako skutečná katastrofa.

Hlavním problémem je, že přechod konfrontace mezi Ruskem a NATO do vojenské fáze se může velmi rychle změnit v jaderný formát a způsobit světovou válku se vzájemným zničením.

A pak už nebude moc důležité, jak se jmenuje prezident USA.

(rp,prvnizpravy.cz,strana,foto:arch.)


Anketa

Je podle vás Česká republika po 35 letech od sametové revoluce demokratickým a právním státem?

Ano 4%
transparent.gif transparent.gif
Ne 94%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 2%
transparent.gif transparent.gif