Stanovisko, které se nemělo podle advokáta dostat na veřejnost, server iRozhlas.cz a Radiožurnál o měsíc později získaly prostřednictvím žádosti podle informačního zákona přímo od vojenské tajné služby.
Zpravodajci ve svém stanovisku zároveň varují, že nepřihlédnou-li soudy k „bezprecedentní“ situaci, v jaké se podle nich republika na začátku ruského vpádu na Ukrajinu nacházela, může rozhodnutí soudu vést ke snížení státní autority a akceschopnosti Česka při řešení dalších krizí.
Jaroslav Denemark z katedry evropského práva Univerzity Karlovy se domnívá, že dezinformační weby, mezi které dle jeho názoru AC24 jednoznačně patří, mohou být do jisté míry ohrožením demokracie, ale je stále třeba dbát při použití opatření proti nim zásad právního státu. Denemark také řekl, že Česko nejdříve musí prokázat, že fungování webu přímo ohrožuje plnění základních funkcí státu, což v daném případě, i s ohledem na vágní usnesení vlády, prokázáno nebylo.
„Bezprecedentní pokus jedné ze zpravodajských služeb ČR ovlivnit rozhodování nezávislého soudu!
Kdy svolá Milion chvilek pro demokracii Letnou?
Toto není bezvýznamná okurková zpráva, nýbrž zcela zásadní věc týkající se svojí podstatou základních lidských práv a svobod!" uvedl k možnému pokusu ovlivnit rozhodování nezávislého soudu Hašek.