Kontroverze vyvolal hlavně billboard, který mířil proti migračnímu paktu a byl na něm vyobrazený muž tmavé pleti se zakrvavenou košilí a nožem s textem "Nedostatky ve zdravotnictví nevyřeší chirurgové z dovozu". Kvůli tomu, ale i dalším plakátům bylo na předsedu SPD podáno několik trestních oznámení. Jedno z nich podal i bývalý ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil z TOP 09.
Na Malostranském náměstí se u příležitosti zasedání uskutečnila demonstrace, na kterou dorazil i sám Okamura. Ten lidem slíbil, že i v případě, že bude vydán k trestnímu stíhání, své názory nezmění.
„Moc děkuji, že jste přišli. Děkuji za vaši podporu. Když jsem procházel, všiml jsem si, že přijeli lidé z celé České republiky. Uvidíme, jak to dopadne. Dneska to bude tak, že o mně beze mě rozhoduje mandátový a imunitní výbor, zdali doporučí moje vydání k trestnímu stíhání, kdy mi hrozí tři roky vězení za ten plakát, kde píšeme Stop migračnímu paktu," řekl šéf SPD Tomio Okamura s tím, svá slova neodvolá ani nebude mlčet.
„Lidé se bojí říkat své názory, aby neměli problémy v zaměstnání. A to už je taková ta autocenzura, která tady začala latentně už poslední roky. Lidé se začali bát mluvit. A nyní to pokračuje dál a dál. Vidíme to v západní Evropě. Když jsem se díval na ten případ, kdy mi hrozí tři roky vězení... Třicet let po sametové revoluci. Marine Le Pen, Geert Wilders, všichni naši přátelé si touto kriminalizací prošli, a dokonce je to posílilo. Protože si stojíme za svým, nejsme kam vítr, tam plášť," řekl na Malostranském náměstí dále Okamura.