Větvička: EU přijala nové země proto, aby staré země Unie měly někoho, kdo na ně bude pracovat

politika

Kdybychom zrušili všechny podpory – jestli chcete dotace – tak se u nás potraviny zvednou zhruba o 30 procent. Když by to udělala Francie, Německo, Belgie… pak o 65 procent!. Asi takový je to poměr a to je základní problém.

Větvička: EU přijala nové země proto, aby staré země Unie měly někoho, kdo na ně bude pracovat
Ladislav Větvička, bloger
9. února 2025 - 02:20

EU nepřijala nové země proto, aby byla silná, ale aby staré země Unie měly někoho, kdo na ně bude pracovat, tedy nové kolonie, protože ty staré ztratily, píše na Facebooku Ladislav Větvička.

Problém je, že dvacet let jsme v Evropské unii. Podepsali jsme přístupové dohody, ale za těch dvacet let ani jedna z vlád nebyla schopna tuto dohodu vzít, přečíst si ji a říct: „Tohle se plní, a tohle se neplní. A o tom, co se neplní, budeme jednat.“ Unie se nepostavila proto, aby Evropa byla silná. Ta se postavila pro něco jiného – proto, aby staré země našly někoho, kdo na ně bude pracovat. To znamená, našly si kolonie, které jim budou tyto věci zajišťovat, protože ony je ztratily. My jsme žádné kolonie neměli.


Snaha o spojení Evropy přišla především z Ameriky, protože s námi chtěli obchodovat, v každém případě potřebovali odbytiště, a 46 různých měn, 46 hygienických norem, 46 obchodních zákonů, a podobně, bylo prostě nesnesitelné. To byl první krok. To byl ten první krok, protože se shánělo odbytiště, to je jednoznačné. A pak to přerostlo v to, co jsem řekl.

Dám vám konkrétní příklad: My dostáváme na jeden hektar zhruba 224 euro. Holandsko 400, Belgie 398. My máme národní dotace, nebo národní podporu, kterou nám platí náš stát, a ty dělají 9 procent z toho, co dostává Německo. 

/rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)


Anketa

Souhlasili byste se znovuzavedením EET?

Ano 80%
transparent.gif transparent.gif
Ne 10%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 4%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 6%
transparent.gif transparent.gif