Štefec: Bojím se, že čas, kdy to ještě šlo zastavit bez krveprolití, nám už vypršel

politika

V Británii probíhají nebývale tvrdé protimuslimské a protiimigrační demonstrace, vyvolané pondělní brutální vraždou tří dívenek a pobodáním několika dalších na taneční hodině v Southportu.

Štefec: Bojím se, že čas, kdy to ještě šlo zastavit bez krveprolití, nám už vypršel
Jaroslav Štefec
6. srpna 2024 - 02:20

Sedmnáctiletý útočník během útoku hlasitě vykřikoval „Allahu akbar!“. Přesto britská mainstreamová média neustále zdůrazňují především fakt, že se jedná o potomka rwandských přistěhovalců, který se narodil ve Walesu, a zuřivě napadají zprávy ze sociálních sítí, že šlo o útok islámského radikála, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Nepokoje se rozšiřují, jejich intenzita roste a britská vláda je viditelně přestává zvládat. Ostrá prohlášení a výhrůžky premiéra Keira Starmera vůči nespokojeným příslušníkům původní populace, které označuje za „extrémisty, snažící se rozsévat nenávist", jen dále přilévají olej do ohně. Nejen v ulicích Liverpoolu, Belfastu, Hullu, Stoke a Bristolu tuto sobotu a neděli létaly vzduchem lahve, kameny, cihly i světlice, hořely obchody přistěhovalců a probíhaly hromadné rvačky mezi demonstranty a jejich odpůrci. Nigel Farage to okomentoval jasnozřivě: „To, co jste viděli v ulicích Hartlepoolu, Londýna a Southportu, není nic ve srovnání s tím, co se stane v příštích několika týdnech."


Svým způsobem otřesné je sledovat chování britské policie. Na záznamech BBC dav imigrantů a „levicových radikálů“ za blahovolného přihlížení britských „bobíků“ srazil na zem a nemilosrdně skopal místní obyvatele, účastnící se protestů. A když v sobotu na bojující skupiny zaútočila jízdní policie, místo snahy zklidnit situaci a obě strany „zpacifikovat“ chránila spíše agresivní muslimy a při útocích na protestující domorodé Brity dokonce využívala jejich pomoc (!). Priority současné britské vlády jsou viditelně spíše na Ukrajině a na devastující imigrační politice. V přístupu k ochraně původních obyvatel před kriminalitou muslimských migrantů podle všeho nehodlá nic měnit.

Tato paradoxní situace u mě vyvolala neodbytný pocit déjà vu. Myslím, že většina čtenářů zaznamenala otřesný případ „vraždy v přímém přenosu“, k němuž došlo na přelomu května a června u našich bezprostředních sousedů, v německém Mannheimu. Muslim Sulaiman Ataee, původem z Afghánistánu, tam pobodal protiislámského aktivistu a následně zaútočil na policistu, který paradoxně nechránil napadeného, ale strhl na zem a zaklekl člověka, který se mu snažil pomoci. „Vděčný“ Afghánec mu zezadu zasadil několik bodných ran do oblasti krku, kterým policista později v nemocnici podlehl.

Na tomto případu lze velmi dobře demonstrovat pravděpodobnou budoucnost vývoje vztahů mezi muslimskými imigranty a námi, původními obyvateli evropských zemí v kleci, zvané EU. Státy, místo co by se staraly o zájmy původních obyvatel, půjdou pod tlakem zpitomělého a impotentního vedení EU na ruku muslimským imigrantům a budou je chránit (a krmit) tak dlouho, dokud nebudou mít možnost nám, obrazně řečeno, vrazit nůž do zad a zničit naši civilizaci. Bojím se, že čas, kdy to ještě šlo zastavit bez válek a krveprolévání, nám už vypršel.

(rp,prvnizpravy.cz, fb, foto:arch.)


Anketa

Kdyby se dnes konaly v ČR prezidentské volby, komu byste dali svůj hlas?