Šarapatka hrozí Babišovi, Rajchlovi, Okamurovi i Klausovi

politika

Někdejší člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka varuje některé české politiky, např. Tomia Okamuru, Miloše Zemana, Václava Klause, Andreje Babiše či Jindřich Rajchla, aby změnili směr svých výroků. A na sítích to pěkně schytal.

Šarapatka hrozí Babišovi, Rajchlovi, Okamurovi i Klausovi
Zdeněk Šarapatka
16. května 2024 - 12:33

Šarapatka se na sociální sítí X vyjádřil k útoku na slovenského premiéra Roberta Fica, který podle jeho názoru postavil na Slovensku normalizační kulisy.

„Šílený není jen tenhle čin samotný. Hnusný je rovněž tyátr proruské kolony, v němž Blaha a Danko, zarytí milci Putina od tamních poslanců, hned poté veřejně ‚obracejí pistoli‘ na lídra Šimečku a kritická média, viní je z Ficovy ‚krve na rukou‘ a činí z nich pro změnu snadný terč Ficových příznivců. Horší to zjevně být nemůže: Před špitálem namísto klidu a rozvahy za tepla huláká ministr vnitra o ‚občanské válce‘. A jeho kontrolní přítomnost na sále s ministrem obrany, kde čučí pod ruku lékařům, jak zápasí o život šéfa vlády a partaje, je už jak z kapitol osudu Stalina,“ podotkl Šarapatka s tím, že Fico podle něj nese svůj díl viny na rozdmíchávání nenávisti ve slovenské společnosti.



„Nenávist, arogance moci, agresivita, cenzura, sprostota bez hranic, co od něj a pohůnků v partaji schytává tamní hrad a svobodná média, výhrůžky, urážky rodin a příbuzných oponentů, ohnuté zákony, jež ničí svobody a mají krýt zločiny, zásahy do osnov vzdělání a odtud knuta jak za Tisa, flusání do tváře spojencům a brutální otočka na Východ, to všechno je pro svobodomyslné Slováky příčinou obrovské frustrace,“ napsal dále Šarapatka a varoval, že na pozoru by se měli mít i čeští politici, kteří podle něj rozsévají nenávist. Jmenoval šéfy hnutí ANO i SPD, exprezidenty Václava Klause a Miloše Zemana, Jindřicha Rajchla či Kateřinu Konečnou.

„Pro Česko a zdější hlavouny, co sází ve volbách na špínu, zradu, zlo a vzájemnou nenávist, je z Fica memento. Balda tu už byl. A zásluhou strůjců zla Babiše, Okamury, Konečné, Rajchla, Zemana nebo Klause ad. je tu frustrátů a odtud šílenců habaděj. A příklady táhnou. Uberte plyn, dámy a pánové. Dokud je čas,“ uzavřel Šarapatka.

Šéfredaktor serveru Štandard Jaroslav Daniška v komentáři k atentátu napsal, že na počátku tohoto hrůzného činu stojí rozdělení slovenské společnosti. Nevracel se však ke konkrétnímu datu, ale k rozdělování voličů na méně vzdělané a vzdělanější. K náznakům, že někteří voliči jsou oproti jiným morálně na výši.

Psali jsme:

„Rozdělení společnosti se tu pěstuje už delší dobu. Začalo to falešnou pedagogikou a dělením voličů na méně či více vzdělané, jako by někteří mohli být méně či více morální. Snad si konečně uvědomíme, že jedno Slovensko se nemůže cítit morálně nadřazené jinému. Že jedna část spektra se nemůže označovat za slušnější a chovat se agresivně vůči druhé. Jen polovina národa tu nemá monopol na strach a nenávist. Pěstování obrazu nepřítele už dávno překročilo rozumné meze. Tón však neudávají nevzdělaní vesničané nebo zaostalí věřící. Po dnešku to musí být jasné každému,“ napsal Daniška.

V Čechách však Šarapatka narazil, tedy až na "milovníky války a dehonestátory kohokoli, kdo nesouhlasí s Fialovou vládou. Na sociálních sítích lidé často označují za viníky právě Fialovu vládu, a často zmiňují Víta Rakušana či Janu Černochovou, kteří jsou podle nich strůjci rozdělování naší společnosti a největšími šiřiteli nenávisti a strachu.

(jk, prvnizpravy.cz, foto: arch.)


Anketa

Kdyby se dnes konaly v ČR prezidentské volby, komu byste dali svůj hlas?