Roček: Proč byl způsob ochrany Trumpa poněkud podivný?

politika

Když politický podivín se uchází o džob v Bílém domě s pomocí veřejné taškařice jedouce od města k městu, musí mu státní moc zajistit bezpečí, aby mu jiný podivín nechtěl utnout tipec. Jinak je vážnost státu narušena. U Trumpa to neplatilo. Proč?

Roček: Proč byl způsob ochrany Trumpa poněkud podivný?
František Roček, publicista
27. července 2024 - 04:20

Není třeba se zabývat konspiračními ptákovinami, upozorňuje publicista František Roček. Stačí konstatovat, že tajná služba (Tajná služba Spojených států amerických - USSS / Secret Service) zajistila spolu s místní policií základní (povinný) bezpečnostní servis. Ale to nestačilo.

Nejsou lidi, soudruzi

V sobotu 13. července mítink s příznivci v městečku Butler v Pennsylvanii, jednom ze států, které dosti  rozhodují volby, byl všední. Ale všední nebylo, že střechy na dostřel od politického zpěváka Trumpa nebyly všechny pod neustálým dohledem.

Federálové se bránili: nebyl na Trumpův mítink dostatek lidí kvůli předvolební akci Bidenovců v Pittsburghu a předtím stálo hodně sil zajištění papalášů na summitu NATO ve Washingtonu. A permanentně musí chránit světové papaláše, které přiletí na čumendu do USA. Nejsou lidi, soudruzi – vzdychali za komoušů hlavně ve fabrikách na severu Čech, ale platí to u některých profesí i dnes v USA…

Bažina nejen FBI

Kritici spekulují, že na místě viníků měla být i FBI, protože nebylo možné vyloučit provokace a s tím spojenou trestnou činnost. Zjednodušeně: Stačilo preventivně postavit na všechny střechy v okolí aspoň jednoho dva místní policajty. 

Po atentátu jsem první reakci v internetové džungli našel konstatování: Hlavním viníkem je banda z Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Ochranná služba zajistila blízkou ochranu. FBI měla mít trvalý dohled nad Trumpovým veřejným pohybem, protože tzv. demokraté a obecně liberálové byli vycvičeni Demokratickou stranou a tzv. liberálními médii považovat Trumpa za nepřítele demokracie č.1. Čili Trump = fašista = nepřítel státu. FBI se měla preventivně připravit na násilí vůči Trumpovi, ke kterému nutně muselo dojít. A došlo. Odnést by to měla spíše FBI než ředitelka USSS Kimberly Cheatleová, která rezignovala kvůli atentátu na Trumpa.

Kompetenčně FBI jsou jaksi mimo hlavní nápor vyšetřování. Ale!

Tajné služby a bezpečnostní agentury USA by si oddechly, kdyby Trump natáhl brka, a modlí se, když přežil, aby nevyhrál volby. Proč?

Šmírovací a bezpečnostní agentury nenávidí Trumpa


Na toto téma vyšlo mnoho článků. Stručná souhrnná informace je k dispozici z Výzkumné zprávy č. 32 z května 2024 na téma CIA a válka na Ukrajině (https://cf2r.org/wp-content/uploads/2024/06/RR32-CIA-Ukraine.pdf). Tu jsem využil již v článku o Trumpovi a Ukrajině (www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/rocek-prezident-trump-a-prokleta-ukrajina/). Autor zprávy Éric Denécé, ředitel Centre Français de Recherche sur le Renseignement - Francouzského výzkumného střediska zpravodajských služeb (CF2R), uvádí též informace o vztahu tajných služeb a Trumpa.

Denécé upozorňuje, že od roku 2016, po nástupu Donalda Trump v Bílém domě, zaběhlá administrativní mašinérie mafiánsky napojená na podnikatelské struktury zvaná Hluboký stát (Deep State), dostala strach, protože nový prezident když nastoupil do úřadu, ukončit přímý vliv Hlubokého státu na jeho administrativu a propustil část jejích aktérů

Ve zprávě uvádí: „V reakci na to někteří politici a vedoucí představitelé zpravodajské komunity – hlavně CIA, ředitel National Intelligence (DNI) a Cyber Agentura pro bezpečnost a infrastrukturu (CISA2) – zorganizovali proti Trumpovi příběh Russiagate. V něm Trump a jeho spolupracovníci byli obviněni z udržování vztahů s Moskvou v takové míře, že pravděpodobně ohrožují národní bezpečnost. Zároveň bylo obviněno Rusko ze zasahování do amerických voleb.“

Přes mediální hysterii nikdy nebylo nic prokázáno. V březnu 2019, po dvou letech vyšetřování, zvláštní prokurátor předložil zprávu, že „neexistují jakékoli tajné dohody mezi týmem kandidáta Republikánů a Ruska  během prezidentských voleb v roce 2016“, a šetřením „nebylo zjištěno, že by se členové Trumpova volebního týmu spikli nebo koordinovali s ruskou vládou její činnost v oblasti zasahování do voleb." 

„…Poté na začátku prosince 2019 generální inspektor Ministerstvo spravedlnosti (DoJ), Michael Horowitz, předává Kongresu zpráva o téměř 500 stranách týkající se nesrovnalostí spáchaných FBI při vyšetřování zahájeném v roce 2016 proti Donaldu Trumpovi a jeho týmu. Jeho svědectví je ohromující, pokud jde o chování federálů. Jeho zpráva ukazuje, že… agenti a část z hierarchie FBI byli vinni neobjektivním tvrzením…“

„… Konečně, v květnu 2023, John Durham, zvláštní prokurátor ministerstva spravedlnosti, který je odpovědný za přezkoumání spisu, uzavírá, že FBI nikdy neměla zahájit vyšetřování údajné tajné dohody Donalda Trumpa a Ruska, protože od konce října 2016 neměla FBI sebemenší počáteční důkaz, který by mohl ospravedlnit zahájení vyšetřování…

… Podle zdrojů blízkých vyšetřování komise o zpravodajství Sněmovny reprezentantů, americké služby se zeptaly svých protějšků ze špionážní skupiny Five Eyes (USA, Velká Británie, Kanada, Austrálie a Nový Zéland) zda mají něco na Trumpa… Zahraniční služby ale neobjevily důkaz tajné dohody mezi Trumpem a Ruskem. Nicméně byli pověřeni CIA, aby vytvořili dojem tajné dohody, když mluvíme o „interakcích“ podezřelých vztazích mezi postavami spojenými s Trumpem a známých nebo podezřelých ruských agentů…“

Denécé upozornil, že příběh o tajné dohodě mezi Trumpem a Ruskem představuje stejné charakteristiky jako obvinění z iráckých zbraní hromadného ničení (ZHN) k ospravedlnění invaze do Iráku (2003). Je to příběh typu potlačení odlišných názorů a vytvoření falešného příběhu.

Dokonce např. The Atlantik, který není kamarádem Trumpa, v srpnu 2020 v článku o tomto fenoménu uvedl: „Bez ohledu na to, zda Trumpova kampaň nezákonně spolupracovala s Kremlem, nebo ne, Trump nemá žádný důvod k tomu, aby vyhlašoval ospravedlnění, natož aby se stal obětí honu na čarodějnice.“

Ve zprávě Denécé shrnuje spiknutí špinavě tajných služeb takto: „… Obvinění proti Donaldu Trumpovi jsou nepodložené dezinformace a americký tisk, spolupachatel nebo zmanipulovaný, udělal k tomu velmi široce echo, což způsobilo politickou krizi, která otrávila prezidenta po celou dobu jeho mandátu a přesvědčila falešně velký počet občanů, že jejich národ vedl ruský agent.

Lhali na ochranu klanu Bidenů. Na základě tohoto úspěchu udělaly americké služby vše, aby hostitel Bílého domu nebyl znovu zvolen na druhé funkční období. V únoru 2020 kancelář Ředitele Národní zpravodajské služby informoval komisi pro tajné služby Sněmovny reprezentantů, že Rusové opět zasahovali do volby ve prospěch Trumpa, opět bez důkazů... 

Ale zpravodajská komunita pokračoval ve svých manipulacích …kvůli aféře Huntera Bidena, ve které několik bývalých úředníků CIA vyrobilo falešná svědectví prohlašující, bez podpůrných důkazů, že data z notebooku syna viceprezidenta Bidena byla ruská dezinformace, aby ten druhý (Biden starší) mohl vyhrát prezidentské volby v roce 2020 proti Donaldu Trumpovi…“

Podobných probidenovských machinací popisuje Denécé několik.

Na závěr Výzkumné zprávy č. 32 z května 2024 autor velmi pesimisticky uvádí:
„…Amerika stále věří, že je mírovou velmocí světovým policistou, který je zodpovědný za monitorování a potlačování jednání ostatních států, které jsou nutně", když nesdílejí představy Washingtonu.  Zvláštní kombinace mesianismu a Machiavelismu Spojené státy tak nadále řídí neokonzervativní elity, které se zmocnily národních zájmů a prokázaly, přinejmenším od 2016, že jsou připraveny udělat cokoli, aby si zajistily svou ideologii a svou představu o roli Spojených států ve světě. Tito neokonzervativci neváhali a neváhají instrumentalizovat zpravodajskou komunitu k dosažení svých cílů, zejména CIA, se spoluúčastí několika ředitelů a vedoucích pracovníků CIA na vysoké úrovni agentury…

… Tato zneužití a politizace agentury zjevně zvýšily za dvou funkčních období Baracka Obamy. To je nepochybně jedním z mnoha důvodů, proč je pravděpodobné, že pokud se Donald Trump vrátí do Bílého domu, pravděpodobně provede v amerických zpravodajských službách čistku, protože vztahy s ní jsou notoricky napjaté a konfliktní. Nezapomněl na to, že během jeho působení v prezidentském úřadu CIA, FBI, NSA a DNI vykazovaly nebývalou míru politizace, a neváhá označit jejich vedoucí představitele za patřící k "hlubokému státu", který se snaží ho zničit. Trump se rovněž domnívá, že tyto agentury jsou byrokratické, předimenzované… (neskrýval) na veřejnosti, tak v zákulisí, svůj záměr "vyčistit dům"…“

Prvnizpravy.cz - Roček: Prezident Trump a prokletá Ukrajina

Válka proti Trumpovi aneb verze srpna 1968?

Z politologického nadstratosferického pohledu, z nízké oběžné dráhy dumání nad politickými souvislostmi, lze 
s jistou škodolibostí srovnat jednoho Trumpa s jedním Dubčekem. Oba to byli svým způsobem političtí snílkové resp. mimochodníci se snahou učinit jakousi reformu nemožného v ohromném soukolí politické moci. Srpen 1968 smetl Dubčeka s internacionální pomocí jednotek Varšavské smlouvy. Trumpa prozatímně intranacionálně smetly jednotky šmejdů z CIA, FBI, NSA a DNI. 

V souvislosti s tím je pochopitelná ležérnost ochrany mediálně nenáviděného Trumpa, protože jak jinak by se střelec mohl dostat tak blízko – od Trumpových uší ho dělilo zhruba 150 metrů. A občané upozornili policii, že na střechu objektu vlezl nějaký člověk asi v nějaké uniformě, ať si to zkontrolují. Nezkontrolovali.

Staré žvásty v nových trenýrkách

Současná garnitura zpravodajských zmetků pokračuje ve své práci z roku 2016. Severoamerický válečnický mediální zdroj www.defenseone.com 9. 7. 2024 zamňoukal, že „…V měsících před letošními listopadovými prezidentskými volbami se ruští vlivoví operativci již začali zaměřovat na konkrétní demografické skupiny voličů, prosazovali rozvratné narativy a očerňovali konkrétní politiky ve snaze podkopat integritu volebního procesu a zasít další domácí rozpory, říkají zpravodajští činitelé. Znamená to, že Moskva je nyní považována za "přední hrozbu" pro bezpečnost amerických voleb v roce 2024, řekl v úterý novinářům úředník Úřadu ředitele národních zpravodajských služeb na brífinku, kterého se zúčastnili zaměstnanci FBI a Agentury pro kybernetickou bezpečnost a bezpečnost infrastruktury.

Bývalý prezident Donald Trump, který se vrací jako očekávaný republikánský prezidentský kandidát, nebyl úředníky výslovně jmenován, ale poznamenali, že Rusko od posledních pokusů o vměšování do voleb v letech 2016 a 2020 nezměnilo své postoje…“

Celkem rozkošná je i zprávička, že „James Baker, bývalý právník FBI, který také pracoval pro Twitter (dnes X), se nedávno připojil k Národní pracovní skupině pro volební krize, která, jak se zdá, má skutečnou touhu zapojit se do cenzury sociálních médií. Konkrétně se jedná o cenzuru velmi specifických názorů (je důležité poznamenat, že Baker hrál významnou roli při prosazování narativu "Russiagate")…“ (22.7. 2024, www.newsweek.com/are-we-witnessing-weaponization-ai-opinion-1927373)

Politico o spiklenecké chuti nejen politiků

V Severoamerikánově vyšel již začátkem tohoto roku (26.2.2024) článeček s titulkem „The prospect of a second Trump presidency has the intelligence community on edge“ (www.politico.com/news/2024/02/26/trump-intelligence-agency-national-security-00142968).

V úvodu článečku autoři píší: „Bývalí vrcholní představitelé administrativy Donalda Trumpa varují, že pravděpodobně využije druhé funkční období k reorganizaci národních špionážních agentur způsobem, který by mohl vést k bezprecedentní úrovni politizace zpravodajských služeb.

Trump, který se již během svého prvního funkčního období pokusil o reformu zpravodajských služeb, pravděpodobně tyto plány přehodnotí – a bude ještě tvrději tlačit na nahrazení lidí, kteří jsou vnímáni jako nepřátelští vůči jeho politické agendě, nezkušenými loajalisty, jak vyplývá z rozhovorů s více než tuctem lidí, kteří pracovali v jeho administrativě…“

To je pohled demokraciánů a liberálně postižených osob. Politico jim dal prostor k varování před Trumpem, protože Politico fetuje demokraciánské, a teď i Harrisovnické, politické vůně.

Francouzský zpravodajský analytik Éric Denécé to vidí jinak. Trumpochtění bude zaměřeno tak, aby hnízdo špionážně tajnosnubných blech bylo pokud možno odpolitizováno. To by znamenalo odfiknutí mnoha agenturních vrcholných kormidelníků od moci.  

Soudruzi a soudružky, bratři a sestry, kdo by takového kandidáta na prezidentského správce bělavého domu ve Washingtonu nechtěl picnout ne do ucha, ale za ucho? Nemám pravdu?

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)


Anketa

Kdyby se dnes konaly v ČR prezidentské volby, komu byste dali svůj hlas?