Petr Sak: Snahy generála Koudelky a EK o cenzuru a zabránění toku informací jdou proti evoluci

politika

Generál Koudelka jako velký počin BIS oznámil, že Rusko informačně a propagandisticky působí na veřejné mínění české společnosti, píše Petr Sak v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Petr Sak: Snahy generála Koudelky a EK o cenzuru a zabránění toku informací jdou proti evoluci
Petr Sak, vědecký pracovník
26. ledna 2025 - 08:20

To dle generála ohrožuje parlamentní volby na podzim 2025. Těmito proklamacemi se staví vedle Petra Fialy, který tvrdí, že občané mají právo na korigované informace a vyzývá občany k vzájemnému udávání. Je také v souladu s mediálními hvězdami současné vlády řeporyjským starostou Novotným a plukovníkem Foltýnem, který v hysterických záchvatech vykřikuje pomatené slogany. Naposled se vyznamenal šířením dezinformačního manuálu poslancům o Janu Palachovi. 

Možná by měl generál Koudelka vědět, že v době, kdy ještě nebyl šéfem BIS a BIS se jmenovala jinak, tato organizace intervenovala do americké prezidentské volební kampaně. A nebyla to jen slova v médiích. Do USA poslali tehdejší „koudelkové“ dopis na hlavičkovém papíře, s razítkem a podpisy, v němž tvrdili, že Bill Clinton je ruský agent.    

Výkřiky generála Koudelky jsou také v rozporu s Evropskou unií přijímanou ideologií multikulturalizmu, jehož nosnou ideou je právě vnášení a přijímání informací a kulturních obsahů jiných kultur a tím ovlivňování občanů a populace. 


Většina populace nezná mediální a propagandistickou atmosféru padesátých let. Nyní jí může částečně poznat díky BIS a generálu Koudelkovi. V padesátých letech bylo v rodinách běžné poslouchat rozhlasové stanice CIA – Svobodnou Evropu a Hlas Ameriky. Jako dítě jsem vnímal jako stereotyp, jak v 21.00 otec zapnul rádio, ozvala se typická znělka a otec usednul do křesla a poslouchal. Součástí mé socializace bylo zvnitřnění tohoto zvyku v 21.00 zapnout rádio a vyladit Hlas Ameriky. 

Tehdejší režim nesl existenci a vysílání těchto stanic velice nelibě a ve své anti propagandě mluvil o diverzi a o snaze poškodit socialistický režim, o snaze ovlivnit názory a postoje českých lidí. Nezůstalo u těchto argumentů, komunistický režim toto vysílání rušil. Tedy od souboje myšlenek přešel k fyzickému bránění šíření informací a idejí. Ovšem v osmdesátých letech rušení těchto stanic přestalo. Komunistický režim se liberalizoval. 

Co je to za zákonitost, že společnost se vyvíjí k větší svobodě a svobodě slova, ve směru těchto hodnot provede převrat a začne se vyvíjet opačným směrem, tedy tam, odkud společnost přišla a co nechtěla? Zatímco komunistický režim v padesátých letech západní stanice rušil, v současnosti v západní civilizaci rovnou ruské rozhlasové a televizní stanice zakazuje či ruší. 


Kdyby byl generál Koudelka starší, podezříval bych ho z oživení starého českého přísloví: „Co se v mládí naučíš, v stáří jako když najdeš“. Vzhledem k jeho věku jsou tyto výroky projevem jeho osobnosti, osobnosti antidemokratické a totalitní. Jeho projevy mne v minulosti překvapovaly hloupostí a říkal jsem si, to přece nemůže nikdo brát vážně. Bral jsem to, že prostě mu pán Bůh nenadělil. Mýlil jsem se. Vzhledem k přirozenému rozložení inteligence v populaci zhruba 40 % občanů je průměrně inteligentních, 30 % nadprůměrně a 30 % podprůměrně. A těch 30 % podprůměrných, to jsou procenta preferujících vládní koalici. Jeho projevy rafinovaně nesměřují na průměrně a nadprůměrně inteligentní občany, ale na ty hloupé. Samozřejmě výjimkou jsou mafiáni a další, kteří jsou ekonomickými zájmy spojeni s vládou.  

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)


Anketa

Důvěřujete slovenskému premiérovi Robertu Ficovi a jeho vládě?

Ano 90%
transparent.gif transparent.gif
Ne 5%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 5%
transparent.gif transparent.gif