- Za prvé. Aplikace nějakého velmi jednoduchého pravidla. To nejjednodušší pravidlo zní, že ti, kdo měli v prvním kole více hlasů, vyhrávají častěji druhá kola. Tohle pravidlo mluví pro Korčoka.
- Za druhé. Pokračování dosavadního trendu. V posledních týdnech se voličský trend posouval ve prospěch Korčoka. Tím není řečeno, že nutně musí pokračovat, ale pokud by pokračoval, Korčok by dále posiloval.
- Za třetí? Jak dopadly podobné situace v minulosti? Na Slovensku se již dvakrát stalo, že globalistická strana vytáhla poměrně krátce před volbami neznámého kandidáta a masovou mediální kampaní se ho pokusila protlačit na první místo. Pokaždé to fungovalo. Pravidlo tedy hraje pro Korčoka.
- Za čtvrté. Analýza konkrétního terénu. Pellegrini musí získat alespoň 80% Harabinových voličů, nesmí totálně propadnout u voličů ostatních vyřazených kandidátů a zároveň nesmí udělat kampaň natolik emotivní, aby to výrazně zvýšilo volební účast. To není nemožné, ale je to velmi obtížné. Nezapomínejme, že Harabin vedl kampaň s tím, že mezi Pellegrinim a Korčokem není žádný rozdíl. Proč tedy vůbec chodit k volbám, když se rozhoduje mezi dvěma stejnými kandidáty?
(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)