Ivan Bartoš samozřejmě teplé křesílko opustit nechce a tak bude říkat cokoliv, aby se zachránil. Nejspíš se mu to i podaří, protože kdyby Fiala vyrazi Bartoše, odejde mu i Lipavský a to je přece nejúspěšnější ministr zahraničí známého vesmíru a byl by to velmi špatný signál pro voliče. Takže Bartoš bude mluvit o tom, jak se s tím úspěšně popral a preference Pirátů půjdou dolů stejnou měrou, kterou jsme viděli v eurovolbách. Na Fialu Bartošovy kecy asi zaberou, ale na běžného českého voliče moc ne. Obzvlášť toho, který se chystal stavět (třeba halu se soustruhy) a ono to teď nejde...
Poté, co bylo odhaleno, že za teroristickým útokem a sabotáží na Nord Stream stojí Ukrajina, prezident Petr Pavel se nechal slyšet, že útok na plynovod už není sabotáží, ale legitimním cílem. Neskutečný obrat. Můžete nám prosím vysvětlit, jak k tomu naše hlava státu došla?
Hlava státu je blbá jak dlabané necky... Nic jiného v tom nehledejte. Jestliže bývalý náčelník generálního štábu a člen velitelské struktury NATO nedokáže rozeznat význam Nord streamu pro vedení plnotučné války proti Rusku, tak bohužel jiný výraz není na místě. Jestliže dlouholetý generál nedokáže pochopit, k čemu jsou ve válce levné energie a proč náš spojenec jaksi nemůže útočit na trubky jiného našeho spojence, tak je na msítě ho posadit na nějaké teplé místečko, kde nemůže škodit... Aha, už jsem to pochopil. Jako prezident je Petr Pavel celému NATO mnohem méně nebezpečný než jako generál.
Když vybuchl Nord Stream, generální tajemník NATO Jens Stoltenberg prohlašoval, že jde o ohavnou sabotáž ze strany Ruska a že je potřeba reagovat tvrdě. To stejné tehdy říkal i náš prezident Pavel či premiér Petr Fiala a jeho celá vládní parta. Nemělo by teď NATO tvrdě zasáhnout proti Ukrajině? Alespoň dle postojů vrchních představitelů NATO. Vždyť NATO je přeci obranný vojenský pakt a de facto došlo k teroristickému (válečnému) útoku na energetickou infrastrukturu jednoho z členských států?
Ale musíte uznat, že jako EU jsme v řiti... Podporujeme stát, který nám zničil strategickou infrastrukturu a bojujeme proti státu, který nám posílal suroviny přesně jak hodinky. Tohle prostě nemůže dobře dopadnout.
Prezident Pavel přišel ještě z jedním zvláštním nápadem, a to že by do NATO mohla vstoupit i okupovaná Ukrajina (resp. její část, kterou mají pod kontrolou). Co říkáte takovému návrhu?
Ale klidně... Když konec světa, tak pořádně. Až Ukrajina prohraje a zhroutí se, tak bude nejlepší, když vezme celou EU sebou. Ale to se podaří asi i když Ukrajina v NATO nebude. Jestli si na sebe chceme namalovat ještě větší terč a chceme, aby Rusko ještě přitvrdilo svou jadernou doktrínu, jen do toho.
Za vládního zmocněnce strategické komunikace plk. Otakara Foltýna, který nedávno nazval část národa "sviněmi" a "zombíky" a poté je ještě přirovnal k pedofilům, se v otevřeném dopise adresovaném premiéru Petru Fialovi a vládě postavilo 40 veřejně činných osobností, mezi nimiž byli např. Jan Hřebejk, Dana Drábová či Zdeněk Svěrák. Pokračování Foltýna v současné funkci bude podle nich dobrým znamením, že český stát není ovládán ruskými silami a dokáže jim vzdorovat a zároveň Foltýna ocenili za jeho vynikající práci. Politický komentátor Petr Holec k tomu napsal: „Bylo jen otázkou času, kdy svině vládního cenzora Otakara Foltýna podpoří antichartista Zdeněk Svěrák, který rád podpoří každou sviňárnu. Byla to agónie, ale právě se stalo. Tak díky, Zdeňku." Jak daleko v čase jsme se vrátili, že nám tu vznikla nová „anticharta“ a vládního cenzora podpořila otevřeným dopisem část domácích „uměleckých elit“?
Spíš se jen ukazuje, že jsme z dávných časů nikdy nevybředli. Morální kompasy, které kdysi podepisovaly Poučení z krizového vývoje, Antichartu a nebo vstupovali do KSČ ještě v prosinci roku 89, prostě opět udělaly to, co vlastně dělaly celý život. Byli vždycky křiví jak turecká šavle a marně se zpozdilým komunistobijectvím snažili schovat svůj morální hrb. Celý jejich život není o ničem jiném. Nikdy nepochopili, že medicínou na rovnou páteř je stát za pravdou i za cenu osobního rizika. To oni nikdy nedokázali. Bojovali jen když to bylo bezpečné a nic jim nehrozilo. Je to takové placebo. Jeho účinnost vyprchá velmi rychle a brzy budou zase něco podepisovat se stejným výsledkem.
I kdepak... to se nestalo za poslední tři roky. To se připravovalo už dlouho. Jen teď to vyhřezlo, protože si liberálové mysleli, že už to mají v kapse a mohou odhodit masky. To, co Fiala s Foltýnem teď říkají veřejně, to si pražská kavárna myslela vždycky. Jen věděli, že to nemohou halasně vytrubovat. Až teď, když vyhrál Fiala, Biden a Leyenová zároveň, tak si mysleli, že už si nemusejí šuškat a mohou ten svůj fašimus začít vytrubovat nahlas. A vlastně není divu, že se hned dali do holportu se Stěpanem Banderou a proti Rusku. To je přece dávný liberální sen... rozdělit národ na lidi a podlidi a konečně získat pohádkové surovinové bohatství Ruska... Dělají to zhruba každých sto let...
Jenže, jako obvykle se nám Fialajugend přepočítala. Jako obvykle podcenili Rusko a podcenili spodní proudy v naší společnosti. Tlak vytváří protitlak a oni nebyli dostatečně připraveni. Kdyby byli, nepotřebovali by TZLD. Foltýna a už vůbec by nepotřebovali podporu od hereckých kašpárků a blikotavých hvězdiček liberální politiky.
V týdnu se v médiích objevila smutná zpráva o tom, že nás navždy opustil velikán a herecká ikona Alain Delon. Co mě však zarazilo byl způsob, jakým o tom ihned po jeho skonu informovala naše mainstreamová média a začala se předhánět, kdo ho nazve větším rasistou, homofobem či xenofobem či příznivcem „nesprávné nehodnotové politické strany“. Je možné to ohodnotit tak, že jsme ve fázi, kdy se strach našich elit ze ztráty moci převlékl za nenávist a zahalil do hávu urážek a bezbřehé dehonestace?