Kardinál ve svém příspěvku připomněl variaci na fresku Poslední večeře od Leonarda da Vinciho, která se nachází v dominikánském klášteře v Miláně. Duka podotkl, že pouze dvě zobrazení Poslední večeře považuje za symbolickou a rozhodující výpověď o posledních velikonočních svátcích Ježíše Krista.
„Jedním je pojetí Leonarda da Vinciho, druhým je obraz Tintoretta, který se nalézá v chrámu sv. Pavla v Benátkách," uvedl kardinál.
Dále se kardinál Duka opřel do zahajovacího olympijského ceremoniálu, kde byla právě tato scéna označovaná jako "Poslední večeře LGBT" hojně kritizována.
Oslavnou popravu francouzské královny Marie Antoinetty zase nazval šarádou. Ve svém obsáhlém příspěvku popisuje historii olympijských her, jejich vznik a propojení s křesťanstvím. Nakonec se dostává k tomu, jak podle něho proběhl letošní 33. ročník olympijských her v Paříži.
„Vytvořil se trojlístek olympiád 1936 - Berlín, 1980 - Moskva a nyní Paříž 2024. Olympiáda nastolila mír. Proto zmíněné tři olympiády odporují těmto zásadám. Sportovci byli zneužiti k jiným cílům. K nacismu, komunismu a k novým ideologiím, které nám vlastně říkají, že neexistuje lidská identita," myslí si kardinál Dominik Duka s tím, že z tohoto důvodu také neexistuje právo ani potřeba míru a přátelství.
Na závěr ale poděkoval a pogratuloval sportovcům za jejich úspěchy a postoje.