Propalestinští aktivisté si vyymohli během víkendu pochod Londýnem na úkor válečných veteránů a padlých vojáků. Ti byli varováni policií, aby v tento pro ně významný den nenosili své řády a vyznamenání a připojili se tak k Židům, kterým je už měsíc doporučováno ´nenosit kippu´ ani jiné ´symboly židovství´.
Angličany a patrioty nejvíce rozčílil především dnes tolik oblíbený ´dvojí metr´. Kromě toho, že zatímco pravicoví účastníci demonstrace vysloveně nesměli mít zahalený obličej kvůli identifikaci, propalestinští účastníci demonstrace jej zahalený mít mohli. Dokonce se někteří odívali ´do kostýmu Hamásu´ a nebyli proto ve většině případů nijak sankcionováni.
Toto napsala do článku, který nechala zveřejnit navzdory nesouhlasu premiéra Rishiho Sunaka, který kvůli tomu zuřil a začal zvažovat její odvolání. Suella zatím pokračovala v kritice londýnského starosty. Propalestinské protesty začala nazývat ´Pochody nenávisti´ a požadovala, aby starosta ze své kompetence zarazil alespoň ten velký sobotní na Den smíření, který má patřit válečným veteránům. Khan odmítl.
Dění si povšiml europoslanec Jan Zahradil a celou věc na svém facebook okomentoval.
„Velmi plastická a šokující reportáž o tom, co se odehrávalo kolem Armistice Day (Dne válečných veteránů, 11.11.) v Londýně. Protože tento svátek je primárně anglosaského původu, je to o to důležitější. Na námi vzývaném Západě se zkrátka etablovala paralelní “antizápadní” společnost, tvořená zčásti migrantskými diasporami, ale zčásti i vlastní flagelantskou výsečí politického, kulturního a společenského establishmentu. V jejich podání se i vzpomínka na padlé válečné hrdiny stává oslavou západního imperialismu, kterou je nutno odmítnout, resp. využít k zviditelnění vlastní agendy.