Počátky 1. světové války měly velmi podobný scénář, kterého jsme svědky dnes na Ukrajině. Střetly se v něm mocnosti v zápase o sféru vlivu, zdroje surovin, odbytiště a trhy. Obyvatelé HBosny a ercegoviny se nechtěli smířit s připojením svého území k Rakousko-Uhersku, kdy byli v odboji podporováni Srbskem, které nakonec vyslalo zabijáka, jenž následně spáchal atentát na Františka Ferdinanda d'Este. Během několika měsíců se malý srbský konflikt rozrostl do celosvětové války. A politici placení zbrojaři si mohli pogratulovat k dobře odvedené práci.
Druhá světová válka byla důsledkem velké hospodářská krize, jež zásadním způsobem ekonomicky oslabila velkou část států, čímž umožnila vzestup nacismu pod vedením Hitlera a jiných totalitárních režimů v celé Evropě. Můžeme si položit základní otázku: Proč se tak stalo? Kdo umožnil neomezenou moc takovému parchantovi, jakým byl Hitler? Odpověď na tuto otázku není nijak překvapující. Byly to peníze. Peníze průmyslníků, které byly určeny k financování agresora, jenž k prosazení svých mocenských cílů potřebuje zbraně. Hodně zbraní. A tak zbrojní průmysl, s vírou v dobře vložený kapitál a s vidinou obrovského byznysu, poskytl Hitlerovi finance na realizaci budoucí vojenské agrese, která v lidských dějinách znamenala obrovský rozmach a prosperitu zbrojního průmyslu. Pokud si položíme otázku, odkud tento kapitál pocházel, odpověď zní takto: jeho velká část pocházela z USA.
I dnes je zbrojní průmysl (tedy výroba mechanizmů na zabíjení lidí) štědře financován ze státních rozpočtů zemí a soupeření o co nejdokonalejší zbraňové systémy nikdy nepřestalo a zřejmě ani nikdy nepřestane.
PROČ ?
Protože ekonomický potenciál, kterým zbrojařská mašinérie disponuje, je schopen zkorumpovat kohokoliv na této planetě.
Stačí se poohlédnout do nedávné minulosti, kde a jak byly rozpoutány krvavé konflikty bez jakékoli smysluplné (na pravdě založené) podstaty a uzákoněných pravidel- Irák, Afghánistán, Libye, Jugoslávie, Sýrie a stovky dalších.
Spojené státy v podstatě válčí nepřetržitě již 200 let, i dnes mají stovky vojenských základen po celém světě a pod hlásnou korouhví světového míru neváhají mocné skupiny zapřáhnout své vazaly (vlády) do vojenské mašinérie a rozpoutat kdekoli na planetě jakýkoli vojenský konflikt, jen aby spustily spotřebu vyrobeného zbrojního arzenálu.
Ekonomická krize
Amerika, a nejen ta, je na ekonomickém dně a nový vojenský konflikt v Evropě může být pro Ameriku a zadluženou Evropu aktuálním řešením. Každá světová ekonomická krize doposud končila válkou. Padnou měny, dluhy zmizí, zbraně se spotřebují, odstraní se nepohodlní, lidstvo se smrskne o pár miliónů, zbrojaři si napakují kešeně a jede se dál.
Americe začíná jít o vše
Číně, Rusku a Japonsku došla trpělivost s upadajícím dolarem a řeší vzájemné obchody v jüanech a rublech.
Japonsko odmítlo Transpacifickou smlouvu - Trans-Pacific Partnership (TPP), která by umožnila USA zničit za pomoci nadvlády amerických korporací lokální ekonomiky, tak, jak se jim to povedlo například v Mexiku, kde se trh za pomoci liberalizace zcela otevřel a zdecimoval Mexickou ekonomiku.
Tvrdá rána pro dolar
Rusko zavádí novou měnu podloženou zlatem. Jedná se o ražbu zlatých mincí, tedy návrat zpět ke zlatému standardu – s emblémem dvouhlavého zlatého orla, jde o měnu, která se má stát světovou alternativou jak k americkému dolaru, tak k euru, a to prozatím při obchodování se zásobami energie. Je třeba rovněž zmínit současnou ruskou orientaci na dodávky zemního plynu směrem na Čínu a v neposlední řadě i na Indii, kde byly podepsány významné smluvní dohody. Hrozba Ruska, že zastaví dodávky plynu, pokud Ukrajina nezaplatí, se začíná stávat realitou.
Bezzubé sankce vůdčí Rusku
Amerika a zřejmě i papouškující Evropa nepochopila, že světovláda bezcenného dolaru končí a že ruský medvěd, který nebyl ve svých dějinách nikdy a nikým poražen, se s podporou Číny rozhodl opětovat úder za sankce kvůli anexi Krymu. Jak Rusko, tak Čína již delší dobu pracují na vlastním systému platebních karet a clearingových platebních center, a to z toho důvodu, aby se právě touto cestou vymanily z nástrojů sankcí používaných Západem.
Jaké důsledky bude mít nastolení zlatého rublu pro dolar a euro (potažmo pro Západ)?
Zřejmě katastrofální, neboť přinutí Západ k postupnému přechodu z dolarových mezinárodních plateb na zlatem krytý rubl a následně se projeví pravá hodnota dolaru, jakožto totálně znehodnocené měny, mající pouze cenu natištěného papíru. Současně Rusko s Čínou vnutí bankám celosvětově, spolu se zavedením zlatého rublu, participaci na vlastním SWIFTU a platebním karetním systému. Kdo participaci odmítne, nedostane ruský plyn a ropu, nebo ostrouhá na bankovních ziscích.
Co lze v následujících letech očekávat
Rusko a Čína se jako největší věřitelé Západu budou postupně zbavovat znehodnocených devizových dolarových rezerv a jejich ekonomický vliv poroste. Toto se již děje a zajímavostí je, že se do těchto prapodivných obchodních transakcí s dluhem zapojila až po uši zadlužená Belgie, kde sídlí Evropský parlament. A, světe, div se, nic se neděje. Rating Belgie je stále na vysoké úrovni.
Nastane skokový nárůst inflace na dolarových trzích.
FED bude nucen zvýšit úrokové sazby, což bude mít za následek zhoršení splátek a úroků státního amerického dluhu, ale i dluhu amerických korporací a soukromých osob denominovaných v USD, nebo v měnách na USD navázaných- takto se projeví celkový úpadek kondice americké ekonomiky.
Vše bude mít drtivý dopad na všechny ekonomiky obchodující s dolarem, tedy i na Eurozónu.
V důsledku pádu kurzu dolaru se zlato dostane na svou reálnou hodnotu, která se může vyšplhat ze současných 1250 USD za trojskou unci na více jak desetinásobek.
To, co se odehrává na Ukrajině, je pokus o rozpoutání občanské války a není se čemu divit, že rusky mluvící občané mají obávaný strach. Profašistické, separatistické kruhy deroucí se k moci na Ukrajině nejsou v žádném případě zárukou pro klidné a bezkonfliktní soužití Rusů a Ukrajinců.
Pokud se na současnou ukrajinskou krizi podíváme na základě výše uvedených argumentů a ve světle falešné mediální masáže, že Rusko je ten agresor, který vše vyprovokoval, je asi na místě si ještě jednou připomenout, že USA se vším svým agresivním vojenským chováním operuje cca na stovce základnách na celém světě, na rozdíl od Ruska, které jich má jen pár.
Závěrem snad jen tato úvaha. Myslíte, že obyčejní Ukrajinci chtějí občanskou válku? To asi těžko. Lidé válku nechtějí, nechtěli ji ani nikdy v minulosti, tak kdo ji sakra chce? Ti co z počátku tleskali najatým žoldákům, házejícím zápalné lahve na policisty, dnes proti nespokojeným Ukrajincům na východě posílají armádu. Zdá se vám to normální? Taktika Západu nevyšla. Putin zabodoval a je silnější nežli dřív. Ukrajinci si mohou pomoci jedině sami. Pokud se do konfliktu zapojí západní mocnosti, skončí to se vší pravděpodobností katastrofou.
Na Ukrajině probíhá občanská válka. Jejím cílem je vtáhnout do ní Rusko a zabránit mu v krocích, které povedou k likvidaci dolaru a možná i eura. O to tady běží!!!!
Jenže, kdo v uměle vyvolaném válečném konfliktu zabrání politickým, zbrojařským a dnes i bankovním psychopatům v použití nukleárních zbraní??? Jejich zaslepenost v touze po moci a bohatství může tak, jako v minulosti již mnohokrát, přivést lidstvo jen k bídě a utrpení.
Petr Havlíček