Jako oheň se rozšířila informace, že nejlepší je vytlouct klín klínem a špatný chlast přebít dobrým. Tak jsem se s úžasem dozvěděla, kolik tvrdého alkoholu vypije každý občan včetně nemluvňat. Vzhledem k tomu, že tvrdý alkohol nepiju (slivovice je lék), a jistě nejsem sama, zajímalo by mne, kolik reálně toho vlastně piják tvrdého vypije. Aneb, jak pravil na Facebooku Zdeněk Duspiva "Něco, co se jmenuje Albánská vodka a vyrábí to likérka Eva, bych si teda fakt asi nekoupil..." Jiní si to kupují. Možná jim to dává zapomenout na svrab a neštovice, v němž žijí. Rozhodně je to poprvé, kdy se nejčtenějšími texty stávají vyhlášky ministerstva zdravotnictví.
A také utíkají peníze ze státní pokladny, že jo. A kde je vzít. Když ještě navíc zdražuje to DPH. Které ovšem zas udělalo mediální hvězdy z jiných. Někteří z těch jiných si jen možná neuvědomují, že tohle je to poslední, co v politice udělali. Hřejivé teplo světel ve studiu je někdy šálivé. Politici zapomínají, že mandát mají jen do konce volebního období.
Abychom zapomněli na to, že světem zmítá krize, ukázala nám Kate poprsí. Nahé. Mluvím tedy o vévodkyni z Cambridge. To, že se jí říká „Kate“ a v médiích se o ní tak píše, sice prý britskému dvoru poněkud vadí, ale pokud si pamatuji ze svého studia anglických dějin, ostrovní lid si vždycky pro své panovníky nějakou přezdívku či domácké jméno našel.
Nahé poprsí čerstvé šlechtičny zveřejnil francouzský bulvárek Closer a byl oheň na střeše. Fotky byly prý brané dlouhým sklem, když páreček odpočíval v Provence. Inu, pokud už někdo touží být Queen Consort, neměl by ukazovat nahá prsa. Nikdy. Nikde. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Aneb, jak říkávala jedna moje kolegyně, americká novinářka, než se svlékneš, uvažuj nad svou kariérou u Nejvyššího soudu. Možná to neplatí jen pro manželky budoucích panovníků, ale i pro # premiéry. Topolánek by mohl vyprávět. Berlusconimu to zjevně nevadilo...
Roztomilé okamžiky pravdy ovšem neskýtá jen holé poprsí, ale i televizní zpravodajství v různých zemích. Takový mrtvý velvyslanec v Libyi po útoku na americkou ambasádu se prvně udusil v bezpečné místnosti kouřem, pak jej náhle vlastně povstalci zachránili, pak jej vlastně povstalci dopravili do nemocnice a nakonec se ukázalo, že jej ve skutečnosti uvláčeli k smrti. Jo, s povstalci je holt někdy pech, nejsou tak kladní, ani tak demokratičtí , jak bychom si v tiskových zprávách ministerstva zahraničí přáli, že...
BBC Radio již využívá technologie RadioDNS a RadioVIS, což znamená, že při poslechu hybridního rádia podporujícího technologii RadioDNS uvidíte doplňující vizualizace - loga stanic a rozšířenou službu znázorňující obrázky, texty a další informace. Služba umožňuje vybírat si na hybridních (IP/DAB/FM) přijímačích obsah nebo služby dodávané přes internet.
Apple hodlá spustit vlastní službu poskytující internetová rádia - virtuální stanice pro přehrávání hudby ve webovém prohlížeči nebo ve specializovaných aplikacích.
Světová asociace novin a vydavatelů (WAN-IFRA) konstatuje ve svém nejnovějším přehledu World Press Trends, že pouze 2,2 procent příjmů novinové reklamy pochází z digitálních médií.
Evropský regulátor hospodářské soutěže uvedl, že je blízko dohodě s obřími vydavatelskými domy obviněnými kartelového stanovení cen e-knih. Evropská komise uvedla, že "studuje připomínky od zúčastněných stran" - vydavatelství Simon & Schuster Inc, HarperCollins, Hachette Book Group, Macmillan a Apple.
Německo naléhavě vyzývá veřejnost, aby přestala používat Internet Explorer. Obsahuje totiž kritickou chybu, kterou společnost dosud neodstranila.
Íránská vláda se rozhodla omezit vliv Západu a bránit se se jednak proti kulturní a náboženské subverzi, jednak proti kybernetickým útokům a rozhodla se, že vybuduje technickou infrastrukturu pro „národní“ on-line síť, která by byly oddělena od Internetu a umožnila by lepší kontrolu nad tokem informací. Většinu technického vybavení projektu „alternativního“ íránského internetu vyvinula čínská společnost Huawei. Očekává se, že Írán zahájí oddělení od zbytku internetu v nadcházejících měsících.
Jinak reaguje na online mediální svobodu Jordánsko. Jordánský král Abdalláh schválil nový mediální zákon, o kterém kritici říkají, že bude znamenat potlačování svobody projevu. Právní předpis vyžaduje, že „elektronické publikování“ v Jordánsku musí dostat licenci od vlády. Zákon také dá státním orgánům pravomoc zablokovat a cenzurovat webové stránky. Jejich majitelé budou odpovědni i za komentáře přidané k článkům.
Svobodu slova řeší i Egypt. Egyptský trestní soud odsoudil koptského biskupa Beheiriho k 6 letům přísného odnětí svobody za urážky islámu a urážky egyptského prezidenta Mohameda Morsiho prostřednictvím svého osobního profilu na Facebooku.
Egyptští státní zástupci vydali zatykače na sedm egyptských Koptů, kteří byli údajně zapojeni do anti-islámského filmu „Nevinnost muslimů.“
Arabská liga připravuje po Organizaci islámské konference, Evropskou unií a Africkou unii právní předpisy proti rouhání , jako předehru k mezinárodní úmluvě v této věci. Organizace „Syrská aliance pro svobodu“ podala na státní zastupitelství v Paříži žalobu proti francouzskému satirickému časopisu Charlie Hebdo, který publikoval karikatury proroka Mohameda. Ve Francii jsou vyprodané všechny výtisky tohoto čísla.
Kondomy použité jako důkaz proti Assangemu neobsahují jeho DNA. Kondom doručen švédské policii jednou z údajných obětí byl zkoumán dvěma forenzními laboratořemi. Nic... Údajná oběť, nyní 33letá, říká, že byla sexuálně zneužívána Assangem v jeho bytě ve Stockholmu při několika příležitostech. Také prohlašuje, že Assange úmyslně roztrhl kondom před použitím, aby s ní mohl mít nechráněný sex proti její vůli. Konstrukce se zhroutila. Obžaloba už jen stěží vyvrátí oficiálně mediálně zpochybňovanou americkou zpravodajskou a politickou objednávku Assangeho vydání do Švédska.
Jo, svět je pestrý.
Irena Ryšánková