Rád bych tedy v této souvislosti položil biskupu Holubovi tři otázky, abychom se jako křesťané mohli v programech politických stran lépe zorientovat:
- Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09, na svém twitterovém účtu uvedla že: “Každá žena musí mít právo na bezpečný a legální potrat.” Je volba strany, jejíž předsedkyně volá po dostupných potratech, slučitelná s katolickou morálkou?
- Pakliže se předseda strany, která se pyšní písmenem “K” coby “křesťanská”, ve svém názvu v zájmu získání vládních pozic nedokáže jednoznačně zasadit za zachování institutu manželství jako výlučného svazku muže a ženy, je taková strana stále hodna slova “křesťanská” ve svém názvu?
- Program strany Česká pirátská strana obsahuje body, které usilují o legalizaci eutanázie, implementaci genderové teorie (jejíž účinky označil sám papež František za srovnatelné s atomovou zbraní, stejnopohlavních sňatků, rozšíření práva na potrat či úsilí o islamizaci Evropy, je zřetelně protikřesťanský. Jak má křesťan pohlížet na deklarovanou preferenci koalice SPOLU, jejíž součástí je i KDU-ČSL, uzavřít povolební spojenectví s Pirátskou stranu, která si z povahy svého programu neváží lidského života od začátku do konce, jak učí katolický katechismus?
A pro ambiciózního biskupa: nikdo nemá právo zbožšťovat svoji pozici, natož pak svoji moc. Církev má stát na straně svobody a autonomie člověka. Nikoliv na straně politické partaje.