Je již notoricky známo: Policie v sobotu 19. června odpoledne zasahovala v Teplicích kvůli potyčce dvou mužů.
24. června 2021 - 09:00
Jeden z mužů policisty škrábal a ještě policistu kousnul. Policisté agresora zpacifikovali a zavolali sanitku, ale v sanitce zemřel, protože se předávkoval pervitinem. Byl to všední příběh feťáka. Ale banda hysteriků se postarala o to, že se z toho stal festival hlupáků.
Dezinformační server
Romea.cz prudí, že byl teplický zásah nepřiměřený, celou věc přirovnává k případu podobného týpka z USA, nějakého George Floyda. Protože teplický nafetovaný agresor, který zemřel v sanitce, byl cikán, hned z toho bylo podezření, že může jít o policejní projev rasismu.
Určitá sorta lidí obviňuje policii z vraždy a českou společnost z rasismu. Tito řvouni tím vyjadřují odpor až pohrdání vůči společnosti, někteří v tom vidí šanci ke zviditelnění a budování (nebo posílení) politických ambicí.
Mají obrovskou výhodu. Co se kdysi odehrávalo v rámci vesnice nebo města je dnes festivalem v nekonečném prostoru sociálních sítí.
Premiér a ministr vnitra se policistů zastali, protože pitva ukázala předávkování pervitinem. Oficiální opozice tuto kauzu nemůže zatím zneužít, ale nechává si otevřená vrátka pro potenciální voliče - aktivisty a cikány. Viz předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan: „Jde o tragickou a smutnou událost, která na Teplicku vyvolala oprávněně mnoho emocí.“ Kdejaký blbec se tetelí štěstím, že hysterie je politicky schvalována, vždyť je podle Rakušana oprávněná!
Historie a hysterie se opakují
Současná hysterie mi připomíná stupiditu jednání v kauze ústecké Matiční ulice. Před rokem jsem vydal knihu
o cikánském aktivismu (František Roček, Aktivisté a cikánský problém - Boj za lidská práva jako mírný terorismus, v mezích zákona AOS Publishing, 2020), ve které jsem připomenul několik aktivistických hysterických kauz. Mezi nimi je též příběh o hysterii kolem stavby malého plotu v malé ulici na periferii královského města Ústí nad Labem.
V knize z roku 2020 jsem připomenul, že Matiční ulice představovala fenomén státem podporovaného cikánského populismu.
V Matiční ulici se představitelé místního obvodního městského úřadu rozhodli koncem devadesátých let postavit protihlukový plot. Toto opatření mělo snížit míru hluku od lidí z činžáků (většinou cikánů), aby byly zlepšeny životní podmínky obyvatel rodinných domků na druhé straně ulice. Drobné místní opatření přerostlo v mezinárodní problém, protože aktivističtí hysterici to považovali za segregační zeď, za projev rasismu.
Kauza plotu/zdi v Matiční ulici z let 1998 – 1999 ukazuje na neschopnost či lenost státu vypořádat se s hysterií aktivistů a politiků, kteří kauzy zneužili ke svému zviditelnění.
Bylo to systémové selhání státu skrze politickou a intelektuální lenost vládních úředníků (včetně místopředsedy vlády Jana Rychetského, dnes bosse Ústavního soudu). Neměli zájem na konfrontaci s aktivisty a politiky, kteří zneužívají lidských práv nejen na úrovni České republiky, ale i na úrovni Evropské unie.
Vládní ostuda byla ještě větší díky tomu, že vláda nakonec dala městu Ústí úplatek 10 milionů korun na nějaké komunální aktivity, ale hlavně, aby město vykoupilo rodinné domy v Matiční ulici a starousedlíci se mohli odstěhovat (čili emigrovat) z cikánské zóny.
Pitomé kecy Rady Evropy
Je neuvěřitelné, že Rada Evropy potvrdila, že je stále plná idiotů, protože jsem si přečetl, že případ si získal pozornost Rady Evropy - vyzvala k bezodkladnému, důkladnému a nezávislému vyšetření tragédie. Uvedl to ve středu v tiskovém prohlášení mluvčí generálního tajemníka Rady Evropy. Hraběcí rady o ničem neukazují nic jiného než užvaněnost politických módních primitivů.
Vzhledem k citlivosti případu je věnována extrémní pozornost pitvě i odborné analýze videozáznamů ze zadržení agresivního cikána. Na záběrech feťákových úderů do auta a na záběrech ze zadržení je vidět, že jde u něho o klinický obraz silné intoxikace pervitinem, ale i drogové resp. pervitinové psychózy po dlouhodobém fetování.
Závěry soudních znalců musí být přesné, protože aktivističtí hysterici mohou chtít další expertizy od „nezávislých“ znalců.
Ještě k europitomostem: Jenom blbci mohou vyzývat k něčemu, co je zcela samozřejmé. Podle Rady Evropy jsou záběry z incidentu znepokojující a vyvolávají mnoho otázek. Podobné kecy vyměšovala na web i romea.cz a budou takto žvanit i naší poslanci a všelijací pseudopolitici.
Současné výzvě stupidů z Rady Evropy se nedivím, protože je čítankovou ukázkou jak mediální tlaky mohou vést ke konfrontačním eskalacím, jako při kratičké návštěvě expertů Expertní skupiny Rady Evropy počátkem října 1998 v Matiční ulici.
Jak informoval Ústecký deník dne 3. října 1998 v článku „Experti Rady Evropy: Zdmi se romská problematika nevyřeší“, polský expert Andrzej Mirga kritizoval ústeckého primátora Hrušku za to, že expertům bránil seznámit se v Matiční se situací. Přitom prohlášení Mirgy byly naprostá pitomost. Primátor jenom kritizoval, že ho o návštěvě tajtrlíků z Rady Evropy informovali z vlády až na poslední chvíli. Protože má svůj program, nemusel v té době ani být v Ústí.
Primátor reagoval na návštěvu expertů Rady Evropy dopisem, datovaným 6. října 1998:
„Seznámil jsem se se stanoviskem tajemníka skupiny expertů pro romské otázky Rady Evropy, pana Johna Murraye. Souhlasím s jeho stanoviskem, že problémy v soužití majority s romskou komunitou je vhodné řešit dialogem, vyjednáváním. Jak známo, k dialogu musejí být vždy dva, a tuto podmínku tzv. nepřizpůsobiví občané, zejména Romové z Matiční ulice, po neúnosně dlouhou dobu nebyli schopni splnit. Proto došlo v celé záležitosti až k excesním postupům, neboť zastupitelé této městské části byli nuceni chránit zájmy slušných a spořádaných obyvatel přilehlých ulic, kteří svým povinnostem vůči státu a společnosti nezůstávali nic dlužni a nepřiměřeným chováním zejména romských obyvatel holobytů dlouhodobě trpěli.
Vystavění plotu, dětského hřiště v prostoru bytovek a kvalitních chodníků kolem těchto domů nepokládáme za žádný projev rasismu nebo neochoty řešit problémy Romů.“
Čeká nás hysterická nuda
Dne 23. 6. 2021 ráno do digitálního vesmíru na adrese
teplicky.denik.cz reportér Petr Málek vydal článek začínající slovy: „
Zlodějíček na drogách. Za normálních okolností by zapadl do běžného koloritu lázeňských Teplic. Od soboty 19. června o něm ale mluví celá republika…“ Málkovy články na toto téma jsou střízlivé, rozumné. Ale na rozdíl od Málka a pár dalších slušných novinářů nás v dalších týdnech ještě čeká hysterie od aktivistů a cikánských hysteriků.
Ti si zdůvodní cokoliv jakkoliv chtějí. Uvedu na závěr jeden příklad z knihy (František Roček, Aktivisté a cikánský problém - Boj za lidská práva jako mírný terorismus, v mezích zákona AOS Publishing, 2020):
„…připomínám typickou reakci Anny Šabatové, když se 8. 6. 2016 setkala na mosteckém magistrátu se zástupci měst, obcí a různých organizací z mosteckého okresu. Na popis problémů nastíněných policií Šabatová pronesla, že je nutné mít asistenty z řad Romů. Ředitel městské policie upozornil, že do posledního výběrového řízení se přihlásil jeden Rom a ještě na výběrové řízení přišel opilý. Šabatová na to zašveholila v tom smyslu „no… přihlásit se na výběrové řízení je stresující…“
Na tomto problému lze vše omluvit a vše přiostřit. Lidé jako Šabatová neznají míru. A jsou jich celé zástupy.
František Roček