Zavadil jsem o superdebatu v ČT. Viděl jsem v ní lídry tzv. velkých stran a strano/hnutí jak v naprosté většině říkají nesmysly o okolnostech koronavirové infekce.
8. října 2021 - 07:10
Docházeli k debilnímu závěru, že za nárůst koronavirových mrtvol může česká vláda slovenského miliardáře Babiše.
Problém koronavirové pandemie byl jediný tématem superdebaty, o kterém se nedá žvanit. A spadli do pasti. Chybí jim elementární pokora vůči realitě. Drtivou většinu z nich bych nevolil již z tohoto důvodu. Projevili se jako hovada.
Sledoval jsem příběh koronaviru shodou okolností od 31.12.2019, kdy se v Česku objevila první zpráva o koronaviru v Číně. Sledoval jsem též od počátku v hongkongských, japonských a občas i korejských zprávách nejistotu a nárůst logistických a organizačních problémů. Ačkoliv v asijských zemích byli lidé zvyklí nosit na veřejnosti roušky, aby svým frkáním neohrožovali dosud zdravé spoluobčany, ani tam z týdne na týden neměli dostatek roušek.
Dokonce v japonském tisku byly uveřejněny návody jak si mají lidé sami šít roušky, které byly náhle nedostatkovým zbožím. Problémy, které se objevily později v ČR, byly od počátku vidět v Asii a objevily se postupně všude.
Nikdo nebyl připraven na pandemii
Ať jakákoliv vláda na světě udělala cokoliv, byla kritizována, že opatření byla opožděná a polovičatá. Kritizována byla i pomalost, nesystematičnost a nedostatečnost kompenzací atp.
Protivládní protesty kvůli různým opatřením v ČR byly přece jenom jemným blekotáním, podobně jako povídání o koronaviru v superdebatě.
V Hongkongu to bylo horší: Již v polovině února 2020 stovky obyvatel Hongkongu protestovaly na čtyřech místech proti vládním plánům na zřízení karanténních center v blízkosti jejich sídlišť. Demonstrace se uskutečnily, když se úřady snažily přivést zpět asi 2000 obyvatel Hongkongu uvízlých v provincii Hubei, tedy v epicentru krize a 330 lidí z paluby výletní lodi Diamond Princess v Japonsku. Demonstrace proti přijetí vlastních lidí zpět v Hongkongu zorganizovali ti samí demokraté, kteří o rok dříve protestovali „na barikádách“ v ulicích Hongkongu. Během roku 2020 se dokonce protestanti pokusili jeden takový dům zapálit.
Lidská marnost v reálu
Opozice kdekoliv na světě v roce 2020 i 2021 v kterémkoliv státě světa kritizují vládní opatření, o kterých sami lékaři a vědci říkají, že jejich účinnost se bude teprve postupně prověřovat praxí. Proto všechny nepříjemně překvapily nové mutace koronaviru.
Kritizovat vládu, že je málo proočkovaných občanů, že vláda nezvládá propagaci očkování, je též zhovadilost. Každý rozumný ví, že očkování je jediná účinná prevence, ale nejméně 20 – 30 % dospělých je nepoučitelných. Ne jenom v Česku, ale kdekoliv na světě.
Opozice kritizovala, že část opatření byla zbrklá, špatná, soudy některé z nich zrušily. K tomu lze dodat jenom to, že naše tzv. demokratická společnost je doslova zaplevelená zákony, vyhláškami a podobnými nesmysly. Ne všechno musí být dostatečně provázané, aby to formálně odpovídalo.
Blbci jsou i mezi soudci, kteří některá opatření považovali za málo zdůvodněná. To je nesmysl. Žvástů bylo v napadnutých papírech dost. Vadilo mi na nich jediné: Že na začátku kritizovaných a soudně napadených dokumentů nebylo napsáno: „Nevíme, zda jsou opatření dostatečná nebo nadměrná, ale snad pomohou, protože jak jsou účinná, o tom ještě nevíme skoro nic. Uvidí se časem.“ Tak smutná byla realita.
Kritizovat babišovskou vládu za chyby při koronaviru není problém. V té chaotické depresivní době, kdy se teprve hledaly odpovědi, byla všechna rozhodnutí provizorní. Jiná ani být nemohla. Proto drtivá většina tzv. opozice v superdebatě prokázala, že patří do množiny užvaněných debilů.
František Roček