Řidič kamionu pochopitelně věděl, že jede po úzké lesní cestě, proto měl i zapnutou signalizaci nebezpečí a velkého nákladu. Proti ale jeli dva nadupaní cyklisté. Ošklivému náklaďáku s kládami se museli vyhýbat, což jim asi způsobilo tak velkou újmu, že začali šoférovi sprostě nadávat, donutili ho zastavit a vystoupit z jeho auta. Načež řidiče sportovci fyzicky napadli, zranili ho a z místa odjeli. Jistě s pocitem dobře vykonané práce. Co má co kamion dělat na lesní cestě, že. Zvlášť, když tudy zrovna chceme jet my.
Někdy ale prostě věci na první pohled vypadají jinak, než jaké ve skutečnosti jsou. Ani sovy nejsou tím, čím se zdají být, jak říká detektiv ze slavného seriálu Davida Lynche Twin Peaks. Kamion v lese kupodivu stromy chrání, zatímco tuze ekologičtí cyklisté jsou ti škůdci.
Zelení manipulátoři veřejným míněním nutně potřebují veřejnou podporu k prosazení svých šílených plánů. Proto pracují se symboly. Komín zlý, kytička dobrá (i kdyby mělo jít o úporný plevel a z komína šla jen pára). Hodné jsou větrníky, kvůli jejichž produkci se spotřebovávají na druhé konci Zeměkoule vzácné suroviny, při jejichž výstavbě se zničí celé hektary území a jejichž vrtule zabíjejí ptáky. Zlý je palmový olej, jehož produkce živí desítky milionů lidí v chudých zemích. A takových případů najdete sami mraky.
Tak až půjdeme o víkendu někde po lese, vzpomeňme na slavný a už více než stopadesát let starý esej Frederika Bastiata o tom, „Co je vidět a co není vidět.“ Třeba nás to povede k závěru, že není dobré dělat rychlé soudy.