[autor]: [nazev]
[type]
Pirátská strana kdysi působila jako čerstvý vítr na politické scéně, ale jak se ukazuje, někteří její členové zřejmě nikdy neslyšeli o předpisu na správné uchopení volantu – a to ani v politice, ani ve sportu. Zatímco jejich snaha o digitalizaci státu připomínala spíš pádný argument pro návrat k papírovým formulářům, teď se někteří Piráti rozhodli zapustit kotvy ve sportovních organizacích. Bohužel to dopadlo tak, že se spíš utopili.Třeba bývalý hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták si chtěl kopnout do fotbalu, ale místo toho ho fotbal kopl zpátky. Když je ve volebním řádu napsáno, že ke kandidatuře je potřeba dvě nominace, jedna opravdu nestačí – ani když si k ní člověk připočítá vlastní nadšení. To se Špotákovi ale nezdálo dostatečně pirátské, a tak si řekl, že vyrazí do boje i s poloviční municí. Výsledek? Vyloučení z voleb a pohár trapnosti pro vítěze.Aby se v partaji neřešilo jen to, že někteří členové neumí číst pravidla, otočil předseda strany Zdeněk Hřib kormidlo směrem k motorismu. Přestože byl dříve symbolem boje proti autům a cyklopruhy se pod jeho vedením mnohde objevovaly rychleji než špatné parkování na Václaváku, pochopil, že motoristé mají v Česku sílu. A tak přichází s ambiciózním plánem: přebít Brno v závodech a přivést do Prahy Formuli 1. sssp.getAds({ zoneId: 279230, id: "cnt-279230", width: 728, height: 90 }) Trať má podle pražského vedení navázat na tradici slavné trati v Monaku, jen s menšími úpravami: start v tunelu Blanka, efektní otočka u Pražského hradu, sjezd Chotkovými sady dolů k Vltavě, pak kolem Karlovy univerzity a napojení na magistrálu, která peloton vrátí zpátky do Blanky. Vše v duchu zrychleného městského provozu – což je pro Hřibovu éru možná největší revoluce.Projekt prošel i legendárním pirátským fórem, kde bylo nutné přesvědčit členskou základnu, že spalovací motory nejsou až tak špatné, když je v nich aspoň trochu digitální elektroniky. Nakonec to zachránil náměstek primátora slibem, že každý Pirát dostane vyhlídkovou jízdu v jednom ze závodních vozů – pokud si s sebou přinese vlastní helmu a podepíše reverz.Otázkou zůstává, zda se podaří závod Formule 1 do Prahy opravdu přivést. Ale minimálně jedna věc je jistá – pokud to nevyjde, můžeme se těšit aspoň na další pirátskou sportovní tragikomedii.Lenka Bradáčová jako sportovní šéfka? Český sport se otřásá v základech!Sparta představila kompletní kandidátku na vedení svazuMajitel Pardubic naordinoval změnu stravyNymburk dostane národní halu! Teď už jen zjistit kdy a kdeŘíká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté" se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. (kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)
9. března 2025 - 09:00
GLOSA
Ivo Strejček: Hrozí americko-izraelská válka s Iránem?
Ač se nám zdá, že vývoj rusko-ukrajinské války je tím nejpodstatnějším, co by nás mělo v těchto měsících zajímat, neměli bychom se dopustit lehkovážné nevšímavosti a nezajímat se o vývoj na Středním východě.
Před 8 hodinami
![[title] [title]](https://www.prvnizpravy.cz/repository/profily/_antialias_a9414074-4f3a-102c-8d50-003048330e04_07f41481da8190e4cdf0cc01c76d57ca.jpg)
GLOSA
Ladislav Jakl: Velikonoce jako semafor
Téměř denně přes tenhle přechod chodívám. Naposled včera. A téměř denně tam bývám jediným, kdo na semaforu čeká na zelenou, mnozí ostatní se ženou dál na červenou, i když zjevně nikam nepospíchají.
Před 2 dny
![[title] [title]](https://www.prvnizpravy.cz/repository/profily/_antialias_3237e449-768f-11ea-b311-003048df98d0_e0b093be0293b22393023285d186cfbd.png)
KOMENTÁŘ
Karel Petřík: Velikonoce, svátky přírody a života
Velikonoce jsou za dveřmi. Snad na pár dnů naruší politickou předvolební řež. Vánoční zádumčivost vystřídá velikonoční veselí z příchodu jara.
Před 3 dny
Nepřehlédněte

Zapomenutý chrám Nevalı Çori
Ještě než svět objevil Göbekli Tepe, skrýval turecký jihovýchod jinou svatyni, známou jako Nevalı Çori. Dnes je sice pod vodou, ale to, co nám po sobě zanechala, navždy změnilo pohled na vznik duchovního světa člověka.
Před 10 hodinami

zprávy
U Torecka dochází k předpokládané likvidaci kapsy
Ruská armáda postupovala v Pokrovském směru u Naděždovky - na západním okraji výběžku jižně od Pokrovska, na hranicích Dněpropetrovské oblasti.
Před 2 dny
Nejčtenější

zprávy
Cílem ruského útoku v Sumy bylo setkání ukrajinských důstojníků s týmem NATO?!
Moskva má fakta potvrzující, že v zasažené budově v Sumy se konalo další „setkání“ ukrajinských důstojníků s jejich západními kolegy, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro „Kommersant“.
Před 4 dny

zprávy
Utajovaná zpráva CIA, záhadný útok UFO a zkamenělí vojáci
Utajovaná zpráva CIA rozvířila debaty o existenci mimozemského života. Podle dokumentu z roku 1993 mělo na Ukrajině dojít k šokujícímu incidentu. Po sestřelení UFO prý skupina sovětských vojáků zkameněla poté, co na ně bytosti z neznámého objektu zaútočily záhadným paprskem.
Před 4 dny

zprávy
Trump o Zelenském: Měli jsme s tím chlapem těžké jednání, pořád žádal víc a víc
Americký prezident a jeho zástupce pro jednání s Ruskem učinili řadu významných prohlášení o válce na Ukrajině.
Před 3 dny