Hodnotící komise, která uděluje podporu, se v tomto roce zaměřila hned na několik snímků. Jedná se převážně o dokumenty, ale také o hranou tvorbu. Kancelář je navíc nyní v kontaktu i s většími produkcemi, které hledají lokace pro filmy s celovečerními ambicemi. „Většina z podpořených audiovizuálních projektů v tomto roce se aktuálně natáčí na Vysočině. Některé už mají dotočeno a probíhají postprodukční práce,“ vysvětlila Eliška Rodová, manažerka Film Office Vysočina s tím, že podpora pro filmové produkce směřuje především na pronájem lokací nebo služby, za které filmaři na Vysočině utratí peníze.
Z podpořených snímků lze letos jmenovat například pilotní díl k seriálu Na dně. Nový komediální seriál odhaluje herce z Horáckého divadla v Jihlavě v rolích komediálních postav, které tráví velkou část času „na baru“. Sitcom přináší originální humor, zábavné situace a je bohatý na zajímavé nápady.
Na Vysočině letos natáčela i Česká televize. A to cestopis zvaný Krajinou soch, ve kterém se oblíbený herec, moderátor a hudebník Robert Nebřenský, vydává do veřejného prostoru pátrat po nejatraktivnějších objektech současného českého sochařství. V krajině se rovněž potkává s našimi nejvýznamnějšími sochaři a objevuje jejich dílo ve volné přírodě nebo městské krajině. A Vysočina samozřejmě v cestopisu nemůže chybět.
Na území Vysočiny vzniká v těchto dnech také zajímavý filmový a televizní projekt dokumentaristy Tomáše Kratochvíla: Mám pozemek, ale vím kulový. Ten režisér umístil do své rodné vesnice Rovečné a vychází ze skutečného příběhu. Tématem časosběrného dokumentu je totiž přeměna obecní skládky na přírodní biotop a tvorba veřejného prostoru, který mohou sdílet také obyvatelé obce.
Další snímek, který na Vysočině v současné době vzniká, je dokument o básníkovi Antonínu Sovovi z Pacovska od známého dokumentaristy Josefa Císařovského. Malebný dokument je provázen nejkrásnějšími verši Antoníny Sovy, které jsou oslavou přírodních krás Vysočiny. Ta v dokumentu hraje jednu z hlavních rolí.
Film Office Vysočina je součástí krajské organizace Vysočina Tourism. Spojení filmu a cestovního ruchu vidí jako přínosné také její ředitel Zdeněk Navrátil. „Je to zcela logické. Dostat přírodu, památky či osobnosti Vysočiny do filmu nebo do televize je z hlediska rozvoje cestovního ruchu velmi důležité. Peníze, které přispějeme filmařům, se následně vrací ve zvýšeném zájmu diváků o návštěvu našeho kraje,“ objasnil Navrátil a dodal, že to je i jeden z důvodů, proč by rádi zvýšili pro rok 2025 rozpočet filmové kanceláře.