"Redakce Haló novin neměla žádného redaktora ve volebním štábu prezidenta republiky Miloše Zemana. Distancujeme se od nepodloženého nařčení České televize, že by jakýkoli náš redaktor byl na akci společensky i jinak indisponován a v důsledku toho došlo k jakémukoli incidentu. Pan Milan Rokytka nepracuje pro náš deník pět let a od té doby s námi ani nespolupracuje jako externista. Haló noviny nemají s ničím, co by souviselo s daným incidentem, cokoli společného," prohlásil ke zprávě uveřejněné v České televizi šéfredaktor Haló novin Petr Kojzar.
Nakonec to nebyla jediná možná záměrně uvedená nepřesnost, která se prezidentovi nepříznivým médiím hodila pro skandalizování jeho příznivců. Když se pečlivě podíváte na záběry z videoreportáže, která je skandalizuje a budete sledovat dva muže, jak spolu boxují, zjistíte, že obě osoby mají na krku stejnou žlutou šňůrku s kartou, která byla vydávána jen akreditovaným novinářům. Tudíž je zřejmé, že v tomto natočeném případě se spolu chvíli prali dva akreditovaní novináři a nikoliv příznivec Zemana s novináři. Na jiných záběrech je naopak vidět dva muže s modrými kartami na krku, což mohli být lidé v rolích pořadatelů celé akce nebo hostů, jak se snaží vyostřenou situaci uklidnit.
Podle rozhlasové zprávy uveřejněné druhý den na stanici Českého rozhlasu Dvojka, případ vyšetřuje Policie ČR.
"Je možné, že se vyšetřováním zjistí, co lze podle přímého přenosu České televize a i z vysílání dalších stanic tušit. S novinářskou akreditací se po odchodu prezidenta Miloše Zemana z hotelu, kde se vyjádřil k výsledkům voleb, procházely po chodbách a pobývaly v sálech ve větším počtu podivné osoby vydávající se za novináře, kterým se podle otce zakladatele této skupiny lidí říká Holubáři. To zdaleka nejsou příznivci Miloše Zemana, naopak to mohli být klidně i voliči Jiřího Drahoše. Jak se tedy do míst, kde se slavila Zemanova výhra, dostali? Je jejich zvykem, že jsou všude tam, kde se lze zdarma najíst a zkonzumovat i nadměrné množství alkoholu. Ti lidé se vydávají za novináře z neexistujících médií, či z redakcí, ve kterých už léta nepracují nebo ještě za volné novináře, ale zato jsou všude, ovšem jako vyžírkové. Je možné, že i u Drahoše byli vyžírkové rovněž, ale buď tam měli přísnější kontrolu na vstupu a k Drahošovi se nedostali nebo tam pokud se vůbec podávaly, došly alkoholické nápoje," domnívá se jeden ze skutečných novinářů, který při jiných podobných událostech pořizuje obrazové zpravodajství jako fotoreportér.
"Pokud tito údajní novináři napadli filmující a fotografující patrně pravé novináře, jak se snaží zdokumentovat těžkou a náročnou práci zachranářů ošetřující zdá se, že jako na potvoru opilého kumpána vyžírků, kterého bude později snadné představit jako muže se Zemanova štábu, tak vyžírkům šlo spíše o to, aby zůstali utajení. Každopadně v Zemanově štábu, jak označila shodně média jednu z místností, kde byl ošetřovaný kumpán, který se opil jako mužik, nezasahovala vůbec Zemanova ochranka, ale stejně nalití kumpáni patřící ke smečce údajných novinářů," má jasno náš znalec prostředí.
Co z toho plyne? Skandalizace Zemanových příznivců se záběry údajně jimi napadeného novináře a ječící novinářky, která byla odněkud odstrčena, těm, co nemají rádi Miloše Zemana, vyšla. "Tak nás napadli ti divoši, co tady slavili zvolení Miloše Zemana," líčil do rozhlasového mikrofonu snad pravý novinář, jemuž vůbec nepřipadlo neetické, že předtím natáčel opilého muže, kterého po kolapsu ošetřovali záchranáři.
Seznam zprávy právě těmito záběry ukazuje, jak spolu boxují dva akreditovaní novináři
(ps, Seznam zprávy, Prvnizpravy.cz, foto: z videa)