Brzy se americká vojska budou častěji vyskytovat na územi Brandenburgu, uvedl Potsdamer Neuste Nachrichten. Nákladní auta, těžké zbraně, tanky. Poté, co Rusko nezákonně připojilo Krym a „začalo válku na východě Ukrajiny“(je naprosto fascinující, že se tato lež tak urputně drží v západních médiích, ačkoliv tzv. ATO, neboli protiteroristickou operaci armády a ozbrojených band financovaných oligarchy proti vlastním obyvatelům zorganizoval pomajdanovský Kyjev – pozn. red.), ve východní Evropě - hlavně v Polsku a pobaltských zemích – se zvýšil strach z agrese Moskvy.
V této souvislosti NATO převedlo další jednotky do tohoto regionu a provádí různé cvičení, pokračovala publikace. Posílený kontingent slouží jako znak solidarity se spojenci v alianci, ale ne více. V případě války je toto posílení „jen částečné", které nemůže Rusko zadržet, poznamenal autor.
Armáda se bude pohybovat po celém Německu, a zejména přes územi Braniborska, kde během studené války v Berlíně stála proti pozuby ozbrojeným sovětským vojákům spolu s vojáky Národní lidové armády (zní to, jakoby americká armáda měla snad jen uniformy – pozn. red.).
Poláci srdečně vítají americkou armádu, ale obyvatelé Východního Německa se k nim staví skepticky, uvedla publikace. A charakterizuje to „neskrývaný, hluboce zakořeněný antiamerikanismus", poznamenal autor. V USA si to uvědomují, a proto se snaží spojit s místním obyvatelstvem. Plánují se koncerty vojenských souborů, stejně jako setkání s občany ve městech a obcích.
Jednou se už podobně vyjádřil k tomuto tématu, což vyvolalo vlnu pobouření nejen v Německu, ale i v zahraničí, tvrdí list. Například v Litvě na jeho slova reagovali se zneklidněním. Zároveň ho však podporovali politici z Die Linke a „Alternativy pro Německo". Zelení tehdy hovořili o podobnosti mezi levicovými a pravicovými silami v opozici vůči NATO, a obvinili jejich zástupce v naivního postoje ke Kremlu s Vladimirem Putinem v čele.